ZOBACZ FILM
Początkowo (rok 2005) dokarmiano niedożywione dzieci na terenie misji przy parafialnym kościele. Działania misjonarzy były wówczas skoncentrowane na samym dożywianiu, jednak bardzo szybko zauważono, że potrzeby za tym idące są o wiele większe - dalsze konsultacje, leczenie i kuracja dzieci. Stąd w 2008 roku wybudowano Centrum Dożywiania Dzieci i Edukacji Matek, które stało się podwaliną budowy Centrum Medycznego im. św. Maksymiliana Kolbego w Sabou.
W Burkina Faso kwota 75 PLN może dosłownie uczynić cuda.
Sfinansuje bowiem w pełni 2-tygodniową kurację dożywiania jednego niedożywionego dziecka przebywającego w Centrum Dożywiania Dzieci i Edukacji Matek.
z niedożywienia dzięki wsparciu
2042 Darczyńców Fundacji
CENTRUM DOŻYWIANIA DZIECI I EDUKACJI MATEK
Wszystkie niedożywione dzieci przebywające w Centrum Dożywiania Dzieci i Edukacji Matek przyjmuje się wcześniej w trybie awaryjnym. Powodem dodatkowej hospitalizacji jest najczęściej silne odwodnienie w tym biegunka, spowodowane piciem brudnej wody oraz malaria. Oznaki niedożywienia widoczne są gołym okiem. Najpierw poddaje się dzieci leczeniu przeciw zakażeniom, w razie potrzeby również antybiotykami. Przeprowadza się także badanie krwi na obecność wirusa HIV. Kiedy infekcja jest pod kontrolą, następuje przeniesienie dziecka do Centrum Dożywiania. Tam matka i dziecko przebywają parę tygodni, podczas których podawanie odpowiedniej diety pomaga przywrócić zdrowie dziecka do normy. Zadaniem Centrum jest również edukacja, czyli przygotowanie matek do właściwego odżywiania swoich pociech (gotowanie pożywnych posiłków z dostępnej żywności). Kobiety opiekujące się swoimi dziećmi w Centrum zdają sobie sprawę, że są potrzebne w gospodarstwie. Często zdarza się, że ojcowie niedożywionych dzieci przyjeżdżają do szpitala i namawiają żony do szybszego powrotu do pracy w domu i na roli.

