Dożywianie dzieci

studnia

Wylecz dziecko z niedożywienia

Koszt leków, mleka i pobytu w szpitalu to 50 PLN

OBEJRZYJ FILM

Problem przewlekłego niedożywienia dzieci jest jedną z ukrytych katastrof Burkina Faso. Zwrócili na to szczególną uwagę franciszkańscy misjonarze z Sabou.

Początkowo (rok 2005) dokarmiano niedożywione dzieci na terenie misji przy parafialnym kościele. Działania misjonarzy były wówczas skoncentrowane na samym dożywianiu, jednak bardzo szybko zauważono, że potrzeby za tym idące są o wiele większe - dalsze konsultacje, leczenie i kuracja dzieci. Stąd w roku 2008 wybudowano Centrum Dożywiania Dzieci i Edukacji Matek, które stało się podwaliną budowy Centrum Medycznego w Sabou.

APEL O POMOC

W Burkina Faso kwota 50 PLN może dosłownie uczynić cuda.
Sfinansuje bowiem 3-tygodniową kurację dożywiania i leczenia jednego niedożywionego dziecka przebywającego w Centrum Dożywiania Dzieci i Edukacji Matek.

Już 5549 dzieci wyleczonych
z niedożywienia dzięki wsparciu
1601 Darczyńców Fundacji

CENTRUM DOŻYWIANIA DZIECI I EDUKACJI MATEK

Wszystkie niedożywione dzieci przebywające w Centrum Dożywiania Dzieci i Edukacji Matek przyjmuje się wcześniej w trybie awaryjnym. Powodem hospitalizacji jest najczęściej malaria. Oznaki niedożywienia widoczne są gołym okiem. Najpierw poddaje się dzieci leczeniu przeciw zakażeniom, w razie potrzeby również antybiotykami. Przeprowadza się także badanie krwi na obecność wirusa HIV. Kiedy infekcja jest pod kontrolą, następuje przeniesienie dziecka do Centrum Dożywiania. Tam matka i dziecko przebywają parę tygodni, podczas których podawanie odpowiedniej diety pomaga przywrócić zdrowie dziecka do normy. Zadaniem Centrum jest również edukacja, czyli przygotowanie matek do właściwego odżywiania swoich pociech (gotowanie pożywnych posiłków z dostępnej żywności). Kobiety opiekujące się swoimi dziećmi w Centrum zdają sobie sprawę, że są potrzebne w gospodarstwie. Często zdarza się, że ojcowie niedożywionych dzieci przyjeżdżają do szpitala i namawiają żony do szybszego powrotu do pracy w domu i na roli.

DANE:

ZDROWIE | WYSOKA UMIERALNOŚĆ
45%
zgonów wśród dzieci do 5 roku
życia wynika z niedożywienia
ZDROWIE | POMOC ŻYWIENIOWA
~ 6000
dzieci co roku korzysta z pomocy
Centrum Dożywiania Dzieci
POMOC | KOSZTY WYŻYWIENIA
2,50 PLN
to dzienna porcja żywieniowa
dla niedożywionego malucha

Bądź na bieżąco

Otrzymuj kwartalne wiadomości prosto z Burkina Faso

Partnerzy