budowa studni

OBEJRZYJ FILM

Większość wód śródlądowych w Burkina Faso nie nadaje się do spożycia z powodu dużego zabrudzenia. Brak czystej wody jest przyczyną wielu chorób (np. cholera, gorączka tyfusowa).

Nieleczone prowadzą do powikłania (biegunki, infekcje układu pokarmowego i moczowego, silne odwodnienie organizmu), a niejednokrotnie do śmierci. By zdobyć wodę zdatną do picia trzeba często pokonać wiele kilometrów. Zaopatrzenie rodziny w wodę to rola kobiet i dzieci. Transportują ją w miskach (15 l) lub bidonach (20 l), które noszą na głowie. Uprzywilejowani wykorzystują do tego celu rower – jeśli go posiadają.

Budujemy studnię w Tiaga!
Czy budowałeś/aś kiedyś studnię, która zapewni wodę pitną dla całej wioski? Przyłącz się do wspólnej inicjatywy budowy studni dla 1000 mieszkańców wioski Tiaga w Burkina Faso! Twoja pomoc może okazać się kluczowa aby ukończyć projekt!
Zebraliśmy (19.02.2018) 16978 PLN
Koszt budowy 34000 PLN
darczyńców137
Chcę pomóc

BUDOWA STUDNI

Możliwość
edukacji

Choroby dzieci z powodu braku dostępu do czystej wody powodują nieobecność w szkole lub porzucenie nauki. To jeden z głównych powodów, dla których dzieci w krajach Trzeciego Świata źle się uczą lub odbierają gorsze wykształcenie. Bez wody zdatnej do picia edukacja jest abstrakcją.

Poprawa
zdrowia

Prawie 90% wszystkich chorób na świecie jest spowodowanych przez brak świeżej wody pitnej, niewystarczających warunków sanitarnych i braku higieny.
Z powodu braku świeżej wody pitnej co roku na świecie ginie 2,2 miliona istnień ludzkich.

Rozwój
ekonomiczny

Każdego roku dzieci i kobiety w Afryce spędzają 40 miliardów godzin nosząc wodę z innych miejscowości. 2/3 osób, które nie ma dostępu do bieżącej wody pitnej żyje za 7 złotych dziennie. Połowa z tej grupy żyje poniżej 4 złotych dziennie.

Czy wiesz, że:

Potrzeba ponad 1.000 litrów wody, żeby wytworzyć jeden kilogram aluminium?

JAK POWSTAJE STUDNIA

Przed wybudowaniem studni dokonuje się wstępnej analizy. Pod uwagę bierze się liczbę mieszkańców, dla których ma być wybudowana oraz odległość jaka dzieli potrzebujących od innego najbliżej położonego źródła wody.

Aby mieszkańcy mieli poczucie, iż wybudowana studnia jest wspólną własnością, o którą należy się troszczyć panuje zwyczaj zbierania składki w wysokości od 5% do 10% kosztów budowy studni. Stanowi ona wkład własny danej osady czy wioski. Resztę 90-95% pokrywa się ze środków darczyńców. Często jednak dana grupa społeczna jest tak biedna, że 100% kosztów budowy pokrywane jest ze środków darczyńców. Nowo powstała studnia jest w stanie posłużyć nawet kilkanaście lat. Wszystko oczywiście zależy od jakości źródła.

1 STUDNIA zapewnia świeżą wodę nawet
dla 1200 OSÓB!

DANE:

ZDROWIE | DOSTĘP DO WODY PITNEJ
4,7 mln
Burkinabé cierpi z powodu
braku wody pitnej
ZDROWIE | DOSTĘP DO STUDNI
10 km
nawet tyle pokonują dzieci chodząc
po wodę do najbliższej studni
POMOC | BUDOWA STUDNI
2 studnie
w 2 wioskach pomogli zbudować
Darczyńcy Fundacji Sięgnij NIEBA
DIAO | STUDNIA WYBUDOWANA 30.11.2017
Dziękujemy!
DRODZY DARCZYŃCY:
w imieniu całej społeczności
wioski Diao przekazujemy Wam
gorące podziękowania za pomoc
w budowie studni, z której czerpie
czystą wodę 1000 mieszkańców !!!

Bądź na bieżąco

Otrzymuj kwartalne wiadomości prosto z Burkina Faso