budowa studni

OBEJRZYJ FILM

Większość wód śródlądowych w Burkina Faso nie nadaje się do spożycia z powodu dużego zabrudzenia. Brak czystej wody jest przyczyną wielu chorób (np. cholera, gorączka tyfusowa).

Nieleczone prowadzą do powikłania (biegunki, infekcje układu pokarmowego i moczowego, silne odwodnienie organizmu), a niejednokrotnie do śmierci. By zdobyć wodę zdatną do picia trzeba często pokonać wiele kilometrów. Zaopatrzenie rodziny w wodę to rola kobiet i dzieci. Transportują ją w miskach (15 l) lub bidonach (20 l), które noszą na głowie. Uprzywilejowani wykorzystują do tego celu rower – jeśli go posiadają.

Budujemy studnię w Dao
To już nasza piąta studnia, którą budujemy w Burkina Faso. Każdego dnia dzieci z wioski Dao pokonują kilka kilometrów aby zaopatrzyć się w czystą wodę pitną z innej miejscowości.
A Ty jaki dystans pokonujesz by napić się wody?
Zebraliśmy (16.01.2019) 27765 PLN
Koszt budowy 35000 PLN
darczyńców59
Chcę pomóc

BUDOWA STUDNI

Możliwość
edukacji

Choroby dzieci z powodu braku dostępu do czystej wody powodują nieobecność w szkole lub porzucenie nauki. To jeden z głównych powodów, dla których dzieci w krajach Trzeciego Świata źle się uczą lub odbierają gorsze wykształcenie. Bez wody zdatnej do picia edukacja jest abstrakcją.

Poprawa
zdrowia

Prawie 90% wszystkich chorób na świecie jest spowodowanych przez brak świeżej wody pitnej, niewystarczających warunków sanitarnych i braku higieny.
Z powodu braku świeżej wody pitnej co roku na świecie ginie 2,2 miliona istnień ludzkich.

Rozwój
ekonomiczny

Każdego roku dzieci i kobiety w Afryce spędzają 40 miliardów godzin nosząc wodę z innych miejscowości. 2/3 osób, które nie ma dostępu do bieżącej wody pitnej żyje za 7 złotych dziennie. Połowa z tej grupy żyje poniżej 4 złotych dziennie.

Czy wiesz, że:

Potrzeba ponad 1.000 litrów wody, żeby wytworzyć jeden kilogram aluminium?

JAK POWSTAJE STUDNIA

Przed wybudowaniem studni dokonuje się wstępnej analizy. Pod uwagę bierze się liczbę mieszkańców, dla których ma być wybudowana oraz odległość jaka dzieli potrzebujących od innego najbliżej położonego źródła wody.

Aby mieszkańcy mieli poczucie, iż wybudowana studnia jest wspólną własnością, o którą należy się troszczyć panuje zwyczaj zbierania składki w wysokości od 5% do 10% kosztów budowy studni. Stanowi ona wkład własny danej osady czy wioski. Resztę 90-95% pokrywa się ze środków darczyńców. Często jednak dana grupa społeczna jest tak biedna, że 100% kosztów budowy pokrywane jest ze środków darczyńców. Nowo powstała studnia jest w stanie posłużyć nawet kilkanaście lat. Wszystko oczywiście zależy od jakości źródła.

1 STUDNIA zapewnia świeżą wodę nawet
dla 1200 OSÓB!

DANE:

ZDROWIE | DOSTĘP DO WODY PITNEJ
4,7 mln
Burkinabé cierpi z powodu
braku wody pitnej
ZDROWIE | DOSTĘP DO STUDNI
10 km
nawet tyle pokonują dzieci chodząc
po wodę do najbliższej studni
POMOC | BUDOWA STUDNI
3 studnie
w 3 wioskach pomogli zbudować
Darczyńcy Fundacji Sięgnij NIEBA
TIARÉ| ZBIÓRKA ZAKOŃCZONA 09.01.2019
Dziękujemy!
DRODZY DARCZYŃCY:
Zebraliśmy 100% środków
na budowę studni w wiosce Tiaré.
Termin realizacji budowy: luty 2019 r.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj kwartalne wiadomości prosto z Burkina Faso